ZUŠ Moravská Ostrava - Sokolská 15: https://zus-sokolska.cz/

Příjímáme nové žáky na školní rok 2021/2022

ZUŠ Ostrava - Moravská ostrava vyhlašuje přijímací a talentové zkoušky na nový školní rok 2021/2022. Zájemci, kteří budou 1.9.2021 starší pěti let se mohou přihlasit prostřednictvím vyplněné elektronické přihlášky. Následně jim budou v našeptávači přihlášky zobrazeny  volné termíny přijímacích pohovorů ve škole. Přihláška a podrobné informace jsou umístěny níže.

Koronavirus

Vážení rodiče a milí žáci,

od 8.6.2021 organizace výuky následující:

• Hudební obor (hra na nástroj, nebo zpěv) - výuka prezenčně ve škole maximálně 10 žáků ve skupině;
  • Hudební obor (hudební nauka, soubory) - výuka prezenčně ve škole maximálně 10 žáků ve skupině;
  • Výtvarný, Taneční a Literárně-dramatický obor - výuka prezenčně ve škole maximálně 10 žáků ve skupině.

Podmínky pro umožnění prezenční výuky:

• bezpříznakový zdravotní stav;
  • ve společných prostorách školy musí být žáci nad 15 let vybaveni respirátorem nebo obdobným schváleným ochranným prostředkem (např. FFP2, KN95);
  • žáci mladší musí mít alespoň zdravotnickou roušku;
  • ochranný prostředek dýchacích cest není nově nutný při výuce;
  • dodržování hygienických opatření;
  • dodržování vzdálenosti od ostatních osob min. 2 metry;
  • pokud nebude nepřekročen počet 10-ti žáků v třídě, nemusí žáci předkládat negativní test na onemocnění COVID-19;
  • je omezen vstup do školy třetím osobám, to neplatí v době přijímacích zkoušek.

Ochrana osobních údajů spojena s testováním ve škole

YouTube - videa z online výuky vzniklá v období Koronaviru

Základní umělecká škola, Ostrava - Moravská Ostrava, Sokolská třída 15 je
příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

O škole

Škola se nachází přímo v centru města Ostravy. Budova byla v roce 1996 zrekonstruována a je zařazena mezi kulturní památky. Interiér objektu je řešen v původním secesním slohu s výjimkou půdní vestavby výtvarných ateliérů. Při své rekonstrukci byla pojata bezbariérově.

ZUŠ na Sokolské ulici poskytuje základy vzdělání v oboru hudebním, výtvarném, tanečním a literárně-dramatickém. V současnosti má školy kapacitu 690 žáků a kromě hlavní budovy v centru Ostravy probíhá výuka také na pobočce v Ostravě - Lhotce.

Žáci naší školy získávají celou řadu ocenění na mnoha tuzemských i mezinárodních soutěžích a festivalech, např. v Národních soutěžích uměleckých škol, na mezinárodních soutěžích Citta di Lanciano, Kleine Tage der Harmonika, Cup Jeunesses, Euromusette - Golden tango, dále v soutěžích Prague Junior Note, Karlovarská růžička, Amadeus, Pro Bohemia, Pěvecká soutěž Olomouc, Pěvecká soutěž B. Martinů, Ašský střevíček, Pardubická Arabeska, Hradecká Odetta a další.

Základem všech úspěchů žáků školy je především kvalitní zázemí zkušených, erudovaných a obětavých učitelů. Škola sama organizuje soutěže, mezinárodní kurzy a různé kulturní pořady. Absolventi naší školy pokračují ve studiu na konzervatořích nebo na středních a vysokých školách s uměleckým či pedagogickým zaměřením a uplatňují se v různých hudebních, tanečních a divadelních souborech. Jako kultivovaní a vzdělaní posluchači se rovněž významnou měrou podílejí na vytváření kulturního prostředí svého města.

ZUŠ Ostrava - Moravská Ostrava, Sokolská třída 15 vystudovalo mnoho vynikajících umělců, kteří se úspěšně zapojili do profesionálního života nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Historie školy

Více jak stoleté působení první veřejné hudební školy na Ostravsku, dnešní Základní umělecké školy Ostrava – Moravská Ostrava, Sokolská tř. 15, dokazuje nejen její výjimečnost, ale především přetrvávající kulturní a umělecké hodnoty. Základní umělecká škola se stala vůbec první českou hudební školou na Ostravsku, což činí její podíl na profilaci ostravského hudebního života význačným a ničím nenahraditelným. Tehdejší úsilí o zpřístupnění hudby mladé generaci vycházelo z tradice významného skladatele Leoše Janáčka, jehož odkaz prostupuje veškerou činností školy po celou dobu.
© Copyright 2011-2021, všechna práva vyhrazena ZUŠ Moravská Ostrava, Ochrana osobních údajů. Vytvořil diarek.cz